NJMB 2021


Jugend D w.

21

1 Alicia Cachinero (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
2 Amelie Huß (Osnabrück)
BetreuerIn: Toan Trinh
3 Cara Isabella Bachmann (Fulda)
BetreuerIn: Sarah Günzel
4 Elena Bakina (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
5 Elise Klein (Hildesheim)
BetreuerIn: Helmer König
6 Emelie Thomson (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
7 Hannah Kreutzberg (Fulda)
BetreuerIn: Matthias Körling
8 Ilvy Kolberg (Hildesheim)
BetreuerIn: Nele Kolberg
9 Johanna Mayer (Mountaineering Ireland)
BetreuerIn: Florian Mayer
10 Lisa Körner (Braunschweig )
BetreuerIn: Georg Fernitz
11 Lori Stolz (Hamburg und Niederelbe )
BetreuerIn: n. n.
12 Lotta Vater (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
13 Lotta Mathilda Mehrländer (DAV Hamburg und Niederelbe)
BetreuerIn: Nadine Mehrländer
14 Luisa Garske (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
15 Luise Lempert (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
16 Maria Schneider (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
17 Marisa Marisa Frohnapfel (Fulda)
BetreuerIn: Sarah Günzel
18 Mette Kröger (Hamburg & Niederelbe)
BetreuerIn: Björn Kröger
19 Mira Binder (Hamburg und Niederelbe)
BetreuerIn: Julia Felgenhauer
20 Sasha-Mercedes Fischer (Dav Braunschweig)
BetreuerIn: n. n.
21 Xenia Arnold (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich

Jugend D m.

10

1 Alexander Schärtl (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
2 Anton Dederer (Hildesheim)
BetreuerIn: Helmer König
3 Federico De Paolis (Hamburg )
BetreuerIn: Rudolf Geramb
4 Hannes Leinweber (Fulda)
BetreuerIn: Sarah Günzel
5 Jun Seo Sperling (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
6 Kalle Schwemer (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
7 Luis Schank (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
8 Matti Hopp (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
9 Maximilian Czubanowski (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
10 Maximilian Spadi (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich

Jugend C w.

24

1 Alicia Cachinero (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
2 Amelie Winterling (Fulda)
BetreuerIn: Sarah Günzel
3 Clara Veenker (Hildesheim)
BetreuerIn: Andreas Ludwig
4 Clara Zerr (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
5 Clara-Caterina Mayer (Mountaineering Ireland)
BetreuerIn: Florian Mayer
6 Hanna Thies (Göttingen)
BetreuerIn: Max Haase
7 Hannah Jäger (DAV Braunschweig)
BetreuerIn: Georg Fernitz
8 Janne Wiethölter (Bremen)
BetreuerIn: n. n.
9 Jonna Sassenhausen (DAV Sektion Hildesheim)
BetreuerIn: Nele Kolberg
10 Juli Ovel (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
11 Juline Stock (DAV Sektion Hamburg und Niederelbe)
BetreuerIn: Guido Stock
12 Karla Keil (Osnabrück)
BetreuerIn: Toan Trinh
13 Lina Berger (Hildesheim )
BetreuerIn: A. Ludwig
14 Lina Hülsmann (Osnabrück)
BetreuerIn: Kevin Langeloh
15 Luise Gadasch (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
16 Marla Eggert (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
17 Marlene Geißler (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
18 Marlene Kalsner (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
19 Miriam Matthees (Hamburg und Niederelbe)
BetreuerIn: Rudolf Geramb
20 Rahel Schlangenfeldt (DAV Braunschweig )
BetreuerIn: n. n.
21 Rike Berger (Hildesheim )
BetreuerIn: n. n.
22 Selina Trettin (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
23 Tessa Höfling (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
24 Una-Bel Kerr (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich

Jugend C m.

16

1 Alessandro De Paolis (Hamburg )
BetreuerIn: Rudolf Geramb
2 Fabian Raring (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
3 Jannik Schickler (Bremen)
BetreuerIn: Andre Schickler
4 Jonas Körner (Braunschweig )
BetreuerIn: Georg Fernitz
5 Justus Moritz (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
6 Karl Harder (Hamburg )
BetreuerIn: n. n.
7 Kaspar Blohmer (DAV Sektion Hildesheim)
BetreuerIn: Helmer König
8 Leonard Binder (Hamburg und Niederelbe)
BetreuerIn: Julia Felgenhauer
9 Luca Nündel (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
10 Luis Kalle (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
11 Luk Meyhöfer (Berlin)
BetreuerIn: n. n.
12 Mattis Eisenkolb (AlpinClub Hannover)
BetreuerIn: n. n.
13 Pepe Schröder (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
14 Tammo Schütt (Bremen)
BetreuerIn: Martina Schütt
15 Theo Drießen (Bremen)
BetreuerIn: Tjark Maaß
16 Tom Petersen (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich

Jugend B w.

10

1 Anni Bingenheimer (DAV Hildesheim)
BetreuerIn: Andreas Ludwig
2 Antonia Schulz (Osnabrück)
BetreuerIn: Toan Trinh
3 Berenike Höhne (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
4 Ella Herz (Hamburg und Niederelbe)
BetreuerIn: n. n.
5 Luisa Otto (Hildesheim)
BetreuerIn: Andreas Ludwig
6 Malia Siehl (Berlin)
BetreuerIn: Moritz Trapp
7 Marie Koepler (AlpinClub Hannover)
BetreuerIn: Philipp Wellmann
8 Marie Titel (Osnabrück)
BetreuerIn: Toan Trinh
9 Niki Sophie Janssen (Hamburg und Niederelbe)
BetreuerIn: n. n.
10 Tara Kröger (Hamburg & Niederelbe)
BetreuerIn: Björn Kröger

Jugend B m.

10

1 Benedikt Schymura (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
2 Emil Denneberg (Osnabrück )
BetreuerIn: Kevin Langeloh
3 Fridtjof Landgraf (Berlin)
BetreuerIn: n. n.
4 Fridtjof Landgraf (Berlin)
BetreuerIn: Moritz Trapp
5 Janne Eisenkolb (AlpinClub Hannover)
BetreuerIn: n. n.
6 Karl Harder (Hamburg)
BetreuerIn: n. n.
7 Louis Veenker (Hildesheim)
BetreuerIn: Andreas Ludwig
8 Luca Dahms (DAV Braunschweig)
BetreuerIn: Georg Fernitz
9 Mattes Brix (Youth Climbing Program )
BetreuerIn: Luc Dietrich
10 Surya Cornelius (Dav Hamburg und Niederelbe )
BetreuerIn: Rudolf Geramb